آخرین مطالب
انسان های غول پیکر (3)

انسان های غول پیکر (3)

در مقاله های قبلی در رابطه با درختان غول پیکر، انسان های غول پیکر و سیلیکون در زمین تخت مقداری گفتیم، در قسمت از انسان های غول پیکر در مورد نحوه‌ی تبدیل به سنگ رو توضیح میدیم و همچنین چند تصویر مرتبط که بصورت طبیعی در محیط پیرمون ما هستند را خواهیم دید.

این یکی از خطرناک ترین دریاچه های زمین هست، و در واقع می تواند شما را به سنگ تبدیل کند.

اما چطوری؟

خوب، اگر در این دریاچه شیرجه بزنید با آبی مواجه میشید که دمای اون تا 60 درجه درجهٔ سلسیوس یا سانتی گراد (140 درجه فارنهایت) که این باعث سوختگی درجه سه حدود زمانی 5 ثانیه خواهد شد و اگر به اندازه کافی توی این دریاچه بمانید، تمام بدن شما در نهایت تبدیل به سنگ خواهد شد.

این سنگ شدن به دلیل سدیم بسیار بالا به همراه پتاسیم کربنات ی هست در دریاچه ناترون وجود دارد.

دریاچه ناترون (انگلیسی: Lake Natron) یک دریاچه نمکی و قلیایی است که در استان آروشا و در شمال تانزانیا واقع است. این دریاچه نزدیک به مرز کنیا و در کافت گریگوری قرار دارد که شاخه کافت شرق آفریقا است. این دریاچه و حوضه آن جزو مناطق کنوانسیون رامسر در تانزانیا می باشد به همین دلیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این دریاچه از نظر کربنات سدیم بسیار غنی است که از دمای گرم آب که حدود ۶۰ درجه سانتیگراد (۱۴۰ فارنهایت) است به وجود می آید. کربنات سدیم زمانی تشکیل می شود که هیدرات ها در داخل آب گرم می شوند. به همین دلیل، فرآیندی به نام آب‌گیری حرارتی هیدرات‌های کربنات سدیم باعث می‌شود که بیشتر چیزها به سنگ تبدیل شوند.

در کمال تعجب، دانشمندانی که دریاچه را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند، از دیدن چنین غلظت بالایی با آب با pH بالای ۱۰ شگفت زده شدند. نام این دریاچه در دهه ۱۹۹۰ توسط اولین گروه از دانشمندانی که آن را تجزیه و تحلیل کردند، نامگذاری شد. Natron در واقع یک نام علمی برای مخلوط شیمیایی سدیم کربنات دیکاهیدرات Na2CO، 10H2O است.

ایجاد آب بسیار غلیظ این دریاچه صدها و شاید هزاران سال طول کشید تا شکل بگیرد. از آنجایی که رودخانه به هیچ رودخانه یا اقیانوسی نمی ریزد، تمام اسید باران را جذب کرده است.

یکی دیگر از عوامل ایجاد آن یک آتشفشان فعال نزدیک به نام Ol Doinyo Lengai است که اجازه می دهد آب گرم شود تا واکنش شیمیایی ایجاد شود که موجودات زنده را متحجر می کند. همچنین، گدازه های ریخته شده توسط آتشفشان بسیار غنی از کربنات سدیم است، از این رو کربنات سدیم دهیدراته شده جذب می شود.

نکته جالب‌تر در مورد دریاچه، علاوه بر رنگ قرمز آن که به دلیل غلظت زیاد آن شکل گرفته است، رازی پنهان در آن است که دانشمندان هنوز نمی‌توانند آن را درک کنند. در تجزیه و تحلیل دقیق تر دریاچه، گونه خاصی از ماهی در حال شنا در اطراف یافت شد. Alcolapia alcalica ماهی مشخصی است که در دریاچه ناترون کشف شده است و به نوعی می تواند در چنین آب بسیار غلیظی زنده بماند.[وی کی پدیا]

این مواد شیمیایی باعث سفت شدن بدن شما می شود و در نهایت شما را تبدیل به سنگ خواهد کرد و اگر بعد از سنگ شدن شما مثلاً صدها سال بعد …!! شخصی به شما برخورد کند، بدن شما همچنان دست نخورده باقی خواهد ماند.

مثل مومیایی کردن، سطح قلییایی دریاچه ناترون، روند تجزیه بدن شما رو متوقف می کند و این باعث میشه که کاملاً دست نخورده باقی بمانید.

تبدیل به سنگ شدن جانداران به سنگ

هم اکنون دریاچه هایی در زمین وجود دارند که چون آب دریاچه مخلوط شده با مواد معدنی آتشفشانی بدلیل نزدیک بودن دریاچه با کوه آتشفشانی جاندارانی که از آب آن دریاچه می‌خورند و در معرض ان قرار می‌گیرند را سنگ می‌کند 

برای دیدن اندازه واقعی تصاویر، روی آن ها کلیک کنید.

انسان های غول پیکر

انسان های غول پیکر

درختان و موجودات غول پیکر به سنگ تبدیل شدند
خداوند متعال (در سوره العنكبوت آیه 20) می فرماید:

قُلْ سِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَانْظُرُوا كَيْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ

(بگو در زمین سیر کنید و بنگرید که خلقت چگونه آغاز شده است).

پس آیا می توانیم آغاز آفرینش را در زمین ببینیم این کلام خداوند متعال است.

اتفاقاً فکر می‌کنم بسیاری از شما این عکس‌ها را آنلاین دیده‌اید! تصاویر واقعی هستند و فتوشاپی نیستند.
صخره های غول پیکر به شکل موجودات، انسان ها، حیوانات و خزندگان با اندازه های بسیار زیاد،
به دلایلی این موجودات تبدیل به سنگ و صخره شدند.

زمین شناسان می گویند که این صخره ها به طور تصادفی یا از طریق فرآیندهای فرسایش هوا یا آب شکل گرفته اند.
اما چه تصادفی می تواند این جزئیات ظریف را تشکیل دهد؟
ما در این اشکال فسیل شده تصاویری از چهره ها با جزئیات چشم، بینی و دهان را مشاهده می کنیم.

ما هرگز نمی‌توانیم آنچه را که چشمانمان به ما می‌گوید نادیده بگیریم و باور کنیم که این اشکال با جزئیات جزئی نتیجه شانس هستند.
آیا این موجوداتی که زمانی زنده بودند و بنا به دلایلی تبدیل به سنگ و صخره شدند؟

این اشکال تقریباً در تمام نقاط جهان گسترده است.
اگر اینها واقعاً موجودات زنده بودند و به سنگ تبدیل شدند، پس چه چیزی منجر به این تبدیل به سنگ و سنگ شد؟

همچنین مطالعه کنید: 

رمز فایل، در صورت وجود :

درباره بهرام

بهرام
زمان خود را به بهتر کردن خود با مطالعه نوشته های دیگران اختصاص دهید. بنابراین شما به سادگی آنچه را بدست می آورید که دیگران سخت برای آن زحمت کشیده اند.

همچنین بررسی کنید:

خورشید گرفتگی رمضان 1445 (فروردین 1403)

خورشید گرفتگی رمضان 1445 (فروردین 1403)

چرا هیچوقت قبل و بعد از خورشید گرفتگی ها ماه دیده نمیشود ؟ آن چیست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − یک =

Translate »