آخرین مطالب
تمدن تارتاریا از آغاز تا پایان

تمدن تارتاریا از آغاز تا پایان

منابعی وجود دارد که می گویند تارتاریا به عنوان یک منطقه جغرافیایی از ابتدای قرن چهارم قبل از میلاد وجود داشته است، اما عمدتاً تارتاریا به عنوان یک نیروی سیاسی و جغرافیایی بسیار دیرتر شروع شده است.

اصطلاح تاتارها اولین بار از قرن پنجم پس از میلاد در میان قبایل کوچ نشین ساکن در شمال شرقی مغولستان و منطقه اطراف دریاچه بایکال ظاهر شد.

این مردمان به زبان ترکی صحبت می کردند و بعدها گروه های مختلفی از عشایر ترک به ارتش مغول که توسط چنگیزخان رهبری می شد در اوایل قرن سیزدهم میلادی پیوستند.

سپس بین عناصر ترک و مغول ادغام شد و مهاجمان مغول روسیه و مجارستان در نزد اروپاییان به تاتارها معروف شدند.

معنای دیگر اصطلاح تارتاریا

این همه مردم ترک زبان هستند که در غرب و مرکز روسیه در کنار رودخانه ولگا و شاخه های آن و سپس در شرق تا کوه های اورال زندگی می کردند.

تارتاریا بیشتر روسیه اروپایی را شامل می شد و قسمت غربی امپراتوری تارتاری یا هورد طلایی نامیده می‌شد.

این تاتارها در قرن چهاردهم به اسلام سنی گرویدند و به دلیل اختلافات داخلی و فشارهای خارجی، گروه هورد طلایی در اواخر قرن چهاردهم متلاشی شد:

خانات

تاتار مستقل در کازان و آستاراخان در رودخانه ولگا و سیبیر در غرب سیبری و کریمه.

شبه جزیره روسیه در قرن شانزدهم سه خانات را اشغال کرد، اما خانات کریمه به دولت تابع ترکان عثمانی تبدیل شد تا اینکه امپراتور کاترین کبیر آن را در سال 1783 به روسیه ضمیمه کرد.

پایانش چطور بود؟

در واقع، این یک موضوع بسیار پیچیده است. وضعیت در مورد از بین رفتن تارتاریای شمالی روسیه فرآیندی است که چندین قرن طول کشید و این فقط یک رویداد یا عامل نبود که باعث نابودی تارتاریای شمالی روسیه شد.

قبل از اینکه در مورد دلایل فروپاشی صحبت کنیم، باید درک کنیم که تمدن تارتاری بر پایه طلا و نقره بنا شده است و ایده بانک ها و شرکت ها هرگز تأثیر یا حضور چشمگیری نداشته است.

در مورد رویدادهای آب و هوایی طبیعی فاجعه بار، سه سیل گل و لای بزرگ وجود داشت:

اولین سیل گلی…

احتمالاً در قرن هجدهم بود و به دلیل رانش گل در نتیجه باران های شدید که منجر به شسته شدن خاک از کوه های بلند در شمال سیبری شد، ایجاد شد.

دومین سیل گلی

در آن زمان فعالیت های آتشفشانی زیادی در بسیاری از مناطق و مکان های روی زمین وجود داشت.

در 24 سپتامبر 1812 و تا 15 ژوئیه 1815، آتشفشان تامبورا در جزیره Sumbawa که در رشته کوه ساندار کوچک در اندونزی و آسیای جنوب شرقی قرار دارد فوران کرد.

در 31 آگوست 1816 نور خورشید بسیار کم بود.

بیست سال قبل از سیل گل دوم.

شکست و نابودی عظیم محصولات کشاورزی بیش از هزاران کیلومتر مربع در شمال روسیه رخ داد

منجر به بروز مشکلات بزرگ غذایی و قحطی شد. در زمان وقوع سیل دوم گل و لای، البته برای هزاران کیلومتر از زمین های کشاورزی شمال روسیه، ثبات خاک و شن وجود نداشت.

که از نظر جغرافیایی تارتاریای بزرگ نامیده می شد، سیلاب های عظیمی از آب پخش شد که نتیجه طوفان های باران بود و منبع آن منطقه قطب شمال و تاندرای قطب شمال بود.

در طول پاییز، آب های عظیم خاک بالایی را با شن، سیلت و رس شسته و باعث ایجاد سیلاب های سنگین گل شد که زیرساخت های تارتاریا را از بین برد.

در این دوره نه تنها سیل گلی در تارتاریای روسیه، بلکه در آمریکا نیز رخ داد، سیلاب های گل و لای بزرگی نیز رخ داد.

اما دلیلش چیه؟؟

در واقع شباهت زیادی به تارتاریا داشت. هنگامی که به آتشفشان کوه تامبورا در اندونزی در دوره 1812 تا 1815 باز می گردیم، این تنها یکی از مجموعه ای از فعالیت های آتشفشانی روی زمین بود. سال ها فعالیت های آتشفشانی دیگری در جزایر ژاپن و مناطق جنوب شرقی آسیا وجود داشت.

منجر به دفع میلیاردها تن دی اکسید گوگرد و گازهای مضر به هوا شد و نتیجه آن مسدود شدن نور خورشید و زمستان در نیمه شمالی بود.

به اصطلاح زمستان هسته ای در نتیجه میلیاردها تن خاکستر، گاز و غبار در جو رخ داد که در استراتوسفر در نیمکره شمالی مستقر شدند.

نور خورشید و فتوسنتز را مسدود کرد و از رشد محصول در میلیون ها جریب زمین کشاورزی جلوگیری کرد که منجر به کمبود بسیار قابل توجهی در تولید مواد غذایی شد.

در شمال روسیه جابجایی جمعیت و مهاجرت از شمال صورت گرفت. این وقایع توسط رومیان، امپراتوری ژاپن، چینی ها و تزارهای امپراتوری روسیه ثبت شده است.

موج آتشفشان ها برای مدتی ادامه یافت و سومین سیل گلی چندین سال بعد رخ داد که منجر به نابودی تقریباً کامل تاتاریا شد.

آیا تارتاریا واقعا وجود دارد یا فقط یک افسانه است؟

قاره تارتاریا یا به قول برخی امپراتوری تاتار. تارتاریا توجه بسیاری از محققان و علاقه مندان به مطالعه تاریخ را به خود جلب کرده است.

برخی ممکن است تارتاریا را فقط یک اسطوره ببینند، مانند آتلانتیس گمشده، شامبالا، لموریا و دیگر سرزمین هایی که در فولکلور و اساطیر ذکر شده است. اما اگر تارتاریا فقط یک افسانه است، پس چرا بر روی نقشه های باستانی، به ویژه از قرن شانزدهم تا هجدهم ترسیم شده است؟چرا در بسیاری از آثار ادبی و رمان ها به آن اشاره شده است؟

تارتاریا و آغاز ظهور بالن های هوا

رابطه تارتاریا با بالن های هوا

برخی از مردم بر این باورند که فناوری کشتی های هوایی یک فناوری مدرن است، اما این درست نیست. کشتی های هوایی چندین قرن پیش شروع به ساخت و استفاده کردند. ایده بالون ها بر اساس استفاده از گاز هیدروژن بود که گازی بسیار قابل اشتعال است، اما پس از آن کشورهای بزرگ شروع به جایگزینی گاز هیدروژن با گاز هلیوم کردند.


تمدن تارتاری و حقیقت در مورد ساخت دیوار بزرگ چین.

آیا تارتاری ها سازنده واقعی دیوار چین هستند؟
من سعی خواهم کرد توضیح دهم که این نظریه از کجا آمده است.

در ابتدا، در سال‌های اخیر، نظریه‌ای در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی، به‌ویژه پلتفرم‌های تیک توک و یوتیوب منتشر شد که بیان می‌کرد تارتاریان‌ها سازندگان واقعی دیوار بزرگ چین هستند.

استدلال برخی از مردم برای این نظریه این بود که دیوار نشان می دهد که روزنه ها، شکاف ها و جهت تیرها و نیزه ها به سمت چین می رود.
بنابراین، آنها معتقد بودند که این دیوار در اصل برای محافظت از امپراتوری همسایه چین در برابر حملات امپراتوری چین ساخته شده است.

از جمله منابعی که آنها به آنها استناد کردند، کتابی از سال 2022 با عنوان یک جهان تارتاری بود.
از کتاب مشخص است که اولین کسی که نظریه تارتاری ها را ارائه کرد، سازندگان واقعی دیوار بزرگ چین، ریاضیدان آناتولی بود.

دیوار بزرگ چین تا 67 متر ارتفاع دارد، سه متر ضخامت دارد و در فاصله سه هزار کیلومتری امتداد دارد.

رمز فایل، در صورت وجود :

درباره بهرام

بهرام
زمان خود را به بهتر کردن خود با مطالعه نوشته های دیگران اختصاص دهید. بنابراین شما به سادگی آنچه را بدست می آورید که دیگران سخت برای آن زحمت کشیده اند.

همچنین بررسی کنید:

هوش مصنوعی یا اجنه شیطانی ؟

هوش مصنوعی یا اجنه شیطانی ؟

چت و گفتگو با هوش مصنوعی یا چت و گفتگو با اجنه شیطانی؟ همانطور که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 15 =

Translate »