آخرین مطالب
همه سیارات کروی هستند

همه سیارات کروی هستند

تمام سیارات شناخته شده در آسمان شب کروی هستند. چرا باید زمین را تافته جدا بافته در نظر بگیریم؟

البته که درست است ، سیارات رصد شده در آسمان شب همگی کروی شکل هستند. مشاهدات این را به ما اثبات می کند (به جز کوکب ماه!). اما باید در نظر داشته باشید که زمین یک سیاره نیست. احتمالا تعجب کنید و بگویید اگر زمین یک سیاره نیست پس دقیقا چه چیز می باشد؟

با توجه به مشاهدات، آزمایشات و پژوهش هایی که صورت گرفته، میتوانیم بگوییم که زمین در مرکز این ساختار عالم شناخته شده می باشد. زمین صفحه مسطحی می باشد که در مرکز این جهان قرار دارد و دیگر اجرام آسمانی درحال چرخش و حرکت بر فراز زمین می باشند.

“سیاره” معمولا به جسمی اطلاق می شود که در یک مدار درحال حرکت می باشد. با توجه به مطالب ارائه شده در وب سایت، میدانیم که زمین حرکت نمی کند. بنابراین زمین یک سیاره نمی باشد. توجه کنید که در مدل زمین مسطح، سیارات بسیار کوچکتر از زمین می باشند.

تعیین اندازه و فاصله سیارات و ستارگان بصورت “کلی”، با روش های ریاضیاتی صورت نمیگیرد. این جمله به چه معناست؟ بدین معناست که وقتی زمین را کروی در نظر بگیریم، خود به خود یک فرض به وجود می آید که با توجه به سیستم خورشید مرکزی، ستارگان باید میلیون ها سال نوری از زمین فاصله داشته باشند چون ستارگانی غول پیکر و عظیم فرض می شوند و به همین نسبت، سیارات نیز مانند زمین فرض می شوند و فواصل آن ها برای هماهنگی با مدار زمین به دور خورشید تغییر می کند و تبدیل به فواصل بسیار دورتری نسبت به مدل زمین مسطح می شود.

حال اگر زمین را مسطح فرض کنیم که بر فراز آن یک گنبد وجود دارد، این فرض تغییر میکند.

در فرض مدل زمین مسطح، ستارگان، ماه و خورشید و سیارات در فاصله بسیار نزدیکتری قرار میگیرند و علت آن، تطابق یافتن با مدل است. بنابراین بصورت کلی همه چیز با تغییر مدل، دچار تغییر می شود و ریاضیات تنها عاملی برای درک بهتر اندازه ها و فواصل با توجه به پیش فرض اصلی (یعنی خود مدل) می باشد.

با توجه به همین موضوع، یک زمین تخت گرا با توجه به مدل خود فاصله یک سیاره را به عنوان مثال 6000 کیلومتر و یک باورمند به مدل خورشید مرکزی، فاصله یک سیاره را به عنوان مثال 110 میلیون کیلومتر بدست می آورد. در اینجا همه چیز وابسته به پیش فرض هاست.

از موضوع اصلی دور نشویم. بطور خلاصه زمین تفاوت بسیاری با سیارات دارد و یک جرم نجومی نمی باشد. این یکی از عجیب ترین استدلال های باورمندان به کرویت زمین می باشد. شاید حتی خود شما نیز به همین موضوع فکر کرده باشید: اگر سیارات و ماه و خورشید کروی هستند پس زمین نیز باید کروی باشد؟

اما چنین باوری کاملا اشتباه است. شکل زمین ارتباطی با شکل اجرام آسمانی ندارد. دو مثال اینجا زده می شود:

  1. تصور کنید در یک خانه هستید و از سقف این خانه تعداد زیادی لامپ کروی شکل آویزان است. آیا تنها با نگاه کردن به شکل کروی لامپ های آویزان از سقف، نتیجه میگیرید که خانه ای که در آن زندگی می کنید کروی شکل است؟
  2. توپ های کروی شکل بر روی میز بیلیارد نشان میدهند که میز باید کروی باشد؟

اصولا ارتباطی وجود ندارد.

در رابطه با مرکز جهان بودن زمین، میتوانیم به مشاهدات انجام شده توسط دانشمندان مختلفی اشاره کنیم. بسیاری از فیزیک دانان و ستاره شناسان سرشناس به مرکزیت زمین در کیهان باور داشتند و آن را بصورت غیرمستقیم یا گاهاً مستقیم بیان می کردند اما متاسفانه به بخش خاصی از سخنان این افراد در رابطه با مرکزیت زمین، بی توجهی می شود.

فیزیکدان استیون هاوکینگ می گوید:

“همه شواهد نشان می دهد که جهان به هر جهتی که نگاه می کنیم یکسان به نظر می رسد، نشان می دهد چیز خاصی در مورد مکان ما در جهان وجود دارد. به خصوص ممکن است اینطور بنظر برسد که اگر کهکشان های مشاهده شده در حال دور شدن از ما هستند، پس ما باید در مرکز جهان باشیم.”

Stephen Hawking in A Brief History of Time. A Brief History of Time, 1988, p. 42

فیزیکدان و کیهان شناس سرشناس آقای لاورنس کراوس نیز در سخن معروفی میگوید:

وقتی به نقشه CMB نگاه می کنید، می بینید که ساختاری که مشاهده می شود، در واقع به شکلی عجیب با صفحه زمین به دور خورشید در ارتباط است. آیا کوپرنیک بازگشته تا مارا به دام بیاندازد؟ این کاملا دیوانه کننده است. ما درحال نگاه کردن به کل جهان هستیم. به هیچ وجه نباید همبستگی ساختار با حرکت زمین به دور خورشید – صفحه زمین به دور خورشید – دایره البروج وجود داشته باشد. این میتواند بگوید که ما واقعا در مرکز جهان هستیم. نتایج جدید یا به ما میگوید که همه علوم اشتباه است و ما مرکز جهان هستیم، یا شاید داده ها به سادگی نادرست باشند، یا شاید به ما میگوید که درباره تابش زمینه کیهانی چیز عجیبی وجود دارد و شاید، شاید در مقیاس های بزرگ نظریات ما اشتباه باشند.

The Energy of Empty Space is not Zero. http://www.edge.org/3rd_culture/krauss06/krauss06.2_index.html

دانشمندان جریان اصلی علم همگی از چنین حقیقتی باخبرند. مشاهدات نشان دهنده مرکزیت زمین در جهان می باشد. زمین یک مکان خاص می باشد.

رمز فایل، در صورت وجود :

درباره زمین تخت

زمین تخت
زمان خود را به بهتر کردن خود با مطالعه نوشته های دیگران اختصاص دهید. بنابراین شما به سادگی آنچه را بدست می آورید که دیگران سخت برای آن زحمت کشیده اند.

همچنین بررسی کنید:

آزمایش لیزر: زمین مسطح است

آزمایش لیزر: زمین مسطح است

آزمایش لیزر: در مطالب قبل به توضیح برخی از مهم ترین برهان های کرویت زمین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 1 =

Translate »