آخرین مطالب

آزمایش های نیکولا تسلا

ما امکان انجام آزمایش در این زمینه را نداریم، اما می خواهیم به کسی اشاره کنیم که آزمایش های مربوط به این موضوع انجام داده است. نیکولا تسلا مشاهدات زیادی را درباره الکتریسیته تابشی و جریان اتر انجام داد.

بیایید ببینیم آیا می توانیم با تجزیه و تحلیل موضوع متوجه شویم که اتر چگونه بر مواد تاثیر میگذارد؟

ما توصیف خوبی از تجربیات تسلا در فصل اول کتاب “اسرار تکنولوژی جنگ سرد” توسط جری واسیلاتوس پیدا کردیم.

(Secrets of Cold War Technology: Project HAARP and Beyond)

PDF
دانلود اسرار تکنولوژی جنگ سرد

برخی از ایده ها را در اینجا توضیح خواهیم داد. برای تجزیه و تحلیل کامل تر، به شما پیشنهاد می کنیم اگر علاقمند هستید، کتاب را بخوانید.

در آن زمان دانشمندان در تلاش بودند تا شواهدی از وجود امواج الکترومغناطیسی بصورت تجربی پیدا کنند. آنها فقط به لحاظ نظری توسط ماکسول پیش بینی شده بودند. هرتز ادعا کرد که خودش موفق به تولید و تشخیص امواج الکترومغناطیسی شده است.نیکولا تسلا سعی کرد آزمایشات را تکرار کند، اما به طور تصادفی او یک پدیده عجیب و غریب را کشف کرد. تسلا یک روش برای به دست آوردن امواج الکترومغناطیسی طولی به جای عرضی یافت.

نیکولا تسلا
امواج طولی و عرضی

میتوانیم گرانش را به عنوان نتیجه ای از امواج طولی اتر در نظر بگیریم. با داشتن این امواج یک انرژی و فرکانس قطعی، آنها با ایجاد یک نیرو بر روی جرم ها عمل می کنند. دانشمندان ادعا می کنند که شواهدی از وجود نیروهای گرانشی پیدا کرده اند.دانشمندان آنها را به عنوان موج هایی در فضا-زمان در نظر می گیرند. اما ما می دانیم که اگرآنها وجود داشته باشند، امواج طولی اتر هستند.

تسلا با استفاده از باتری خازن های بسیار قدرتمند قادر به تولید امواج طولی در اتر بود. در حقیقت، شما مطمئنا می توانید این واقعیت را به یاد داشته باشید که زمین همراه با گنبد یک خازن غول پیکر را شکل میدهد. تسلا این باتری را با یک دینام ولتاژ بالا شارژ کرد و ناگهان آن را از طریق میله های کوتاه تخلیه کرد. در نتیجه انفجار مواد منفجره، پدیده عجیب و غریبی را مشخص کرد.با اینکه نیکولا تسلا در زیر یک دیواره ضخیم شیشه ای پنهان شده بود، امواج شوک تولید شده بر فراز سر او حرکت میکردند و پراکنده شده بودند. این وضعیت تنها در صورتی اتفاق می افتد که ولتاژ خازن ها به طور ناگهانی در میله های مس تخلیه شود.

در اطراف این میله ها، برای یک مدت بسیار کوتاه، یک تاج از بار استاتیک تشکیل شد. در میله های بلند تر، این اثر یک سد و مانع از جرقه های آبی رنگ ایجاد کرده بود که در فضا پراکنده بودند.

این جزئیات ما را می اندازد. نور آبی هنگامی ایجاد میشود که ذرات با سرعت فوق العاده «اثر چرنکوف / Cherenkov radiation» یاد ای در محیطی که هستند، حرکت کنند. این نور آبی احتمالا به خاطر الکترون هایی است که با سرعت بسیار بالا پس زده می شوند.

اختلالات اتر

با توجه به واسیلاتوس، علت منشاء این اثر غیرعادی، اختلال انرژی خلاء (اتر) به علت شوک الکتریکی سریع بود. اثر تولید شده به سرعت و قدرت ضربه بستگی دارد، دقیقا همانند ضربه ای روی سطح آب، مقاومت سریعتر روی سطح است، مقاومت بیشتری خواهد بود.

فراتر از یک سرعت مشخص، آب تصریح می کند که مانند یک جامد است و مقاومتی مشابه یک آجر بتنی دارد. یک اصل مشابه نیز برای الکترون ها معتبر است. شار سریع بسیار زیادی از الکترون ها که مقاومت قوی بر روی نوار مس را برآورده می کنند ناگهان برای کسری از ثانیه متوقف می شود.

فشار بالایي که توسط شار الكترونها بوجود مي آید، موجب آشفتگي در اتر مي شود كه با سوپر شار جریان پالس كننده، در میله عمل مي كند.

نیکولا تسلا
تسلا نزدیک فرستنده خود در کلرادو (میلیون ها ولت الکتریسیته)

ابر بار از یک تراکم الکترونی در کنار و مطابق با همگرایی از اترون ها بدست می آید. با ایجاد تنش در اتر، بار آن در فضا منتشر می شود. با برخی تغییرات در ولتاژ، اثرات به دست آمده توسط تسلا متفاوت بود. او یک دستگاه آزمایشی را بصورت ساده ساخت که ساخته شده از یک دینام ولتاژ بالا متصل به دو خازن قدرتمند بود.

نیکولا تسلا
آزمایشگاه تسلا در کلرادو Photographer: Dickenson V. Alley Wellcome Collection gallery (2018-03-31)

تخلیه ها می توانند در یک فرکانس بسیار بالا تکرار شوند، بنابراین یک شوک در اتر ایجاد می شود. این فرایند باعث شد تا تسلا در موقعیتی قرار بگیرد که موج ضربان دار یا تپش دار طولی در اتر ایجاد کند. فرکانس تخلیه می تواند به صورت دستی تنظیم شود. چیزی که برای تسلا تعجب انگیز بود جریان رها شده ضربان داری بود که تولید شد.

نیکولا تسلا مشاهداتی انجام داد. گاهی اوقات کابل هادي نسبت به مقدار الكترون مورد نیاز برای عبور از آن بسیار نازك بود. چگالی سطح بالای بار که به طور ناگهانی تولید شد به سرعت نیز تخلیه شد که موجب تولید امواج صوتی الکتریکی (امواج طولی الاستیک) که در اتر پخش میشدند، شد.

به خصوص اینکه این امواج هر زمان که خازن ها بر روی میله های فلزی کوتاه باعث تخلیه سریع می شدند، فراوان بودند. اثر این امواج توسط آزمایشگر بصورت سوزش های دردناک در فاصله بیش از دو متر ادراک شد.

تنها قرار دادن یک ظرف شیشه ای در نزدیکی خازن، شنیدن صدای ریتمی تولید شده توسط هوا را ممکن میکرد. این عمل تخلیه در هوا هنگامی که نزدیک به یک میله یا نوار فلزی یا یک ظرف پر از روغن عایق می شود بیشتر آشکار است.

در سیال نزدیک به میله که توسط تخلیه انرژی پالسی تحت تاثیر الکتریسیته قرار گرفته، یک حفره 5 سانتیمتر به علت فشار هوا ایجاد میشود. این اثر اتر در هوا است.

انرژی رایگان

تسلا آزمایش های خود را با انرژی تابشی ادامه داد و موفق به تولید تخلیه فوق العاده سریع شد. اکنون، اثرات در فاصله 20 متری قابل تشخیص بودند. تسلا کشف کرد که ضربان سریع کمتر از 0.1 میلی ثانیه طول میکشند (پایدارند) و اثرات زیر را تولید میکنند:

  • تبخیر کابل ها
  • ایجاد امواج شوک که به اجسام برخورد میکردند و باعث حرکت آن ها شده یا آن هارا به لرزش در می آوردند
  • خنک کردن دمای هوا
  • روشنایی مصنوعی

از این رو تسلا قادر بود اتر را تحریک کند تا مقدار انرژی را آزاد کند. این انرژی بیشتر از انرژی لازم برای شروع اثر بود. این بدان معنی است که میتوان از اتر انرژی استخراج کرد. این همان انرژی رایگان است.

نیکولا تسلا توانست تمامی پارامترهای دستگاه خود را به منظور بی خطر ساختن تخلیه بار برای لمس آن توسط انسان ها، حتی زمانی که از یک قدرت بسیار بزرگ استفاده شود، تنظیم کند. او کشف کرد که جریان اتر جریان کوتاه تولید نکرده و از قانون اهم پیروی نمیکند. میله های فلزی دستگاه ها نوعی فیلتر پر انرژی هستند که تراکم آن متناسب با سرعت تخلیه است. در این وضعیت، تنها ذرات قابل عبور، اترون ها هستند درحالی که فیلتر الکترون هارا متوقف میکند. از این رو، دستگاه تسلا، جدایی ای بین اجزای مختلف جریان الکتریکی ایجاد کرد.

اترون ها کاملا متفاوت از الکترون ها هستند و کاملا قابل تحرک و سیار و همچنین قابل عبور از مواد می باشند. درواقع در همه چیز نفوذ میکنند.

تسلا بر این عقیده بود که گرداب اتر ماده خود را تشکیل می دهند و ذرات زیر اتمی، اخلالاتی هستند که معمولا در اتر وجود دارند. آزمایش دیگری از تسلا، که می تواند تعامل بین اتر و ماده را نشان می دهد، در آزمونگر برق در سال 1919 شرح داده شده است.

او تأثیر یک لامپ متصل به یک مارپیچ کهربایی (solenoid) را برای القا توسط یک دستگاه خارجی که قادر به تولید جریان ضرباندار است، توضیح داد.

انتهای مارپیچ کهربایی به زمین متصل است درحالی که قسمت دیگر لامپ را تامین می کند. این جریان اثرات زیر را ایجاد میکند:

  • نور لامپ می تواند یک صفحه فلزی را جذب کند؛
  • دست آزمونگر فشارهای ناشی از لامپ را احساس می کند.
نیکولا تسلا
آزمایش با مارپیچ کهربایی

رمز فایل، در صورت وجود :

درباره زمین تخت

زمین تخت
زمان خود را به بهتر کردن خود با مطالعه نوشته های دیگران اختصاص دهید. بنابراین شما به سادگی آنچه را بدست می آورید که دیگران سخت برای آن زحمت کشیده اند.

همچنین بررسی کنید:

آزمایش لیزر: زمین مسطح است

آزمایش لیزر: زمین مسطح است

آزمایش لیزر: در مطالب قبل به توضیح برخی از مهم ترین برهان های کرویت زمین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 10 =

Translate »