حالت Zero-G یا جاذبه صفر

در تصویر سمت چپ تصاویر/ویدئو هایی هست که در استودیو ساخته شده و در تصویر سمت راست در پرواز های 45 درجه ثبت شده اند.

جاذبه صفر

چرا اسپری یا تافت مو؟
بصورت کلی اگر جاذبه صفر ایجاد بشه باید شما اولاً داخل یک محفظه باشید دوماً یا از کمان های سهموی استفاده کنید و یا زاویه 45 درجه باشید.
اگر یکی از این دو مورد وجود نداشته باشد برای ثابت ماندن اشیاء باید از وسایل چسبناک استفاده کرد و برای مورد موهای سر از اسپری استفاده میشه.

آیا هر 45 درجه ای جاذبه صفر ایجاد می کنم؟

خیر، محفظه که برای نمونه در تصویر بویینگ 727 هست نسخه اصلاح شده برای آزمایش های Zero-G هست.
هزینه این تجربه بصورت تفریحی چقدر هست؟

در آمریکا 8.610 دلار هم اکنون هست.
کمان سهموی (قوس سهموی) از بین انواع قوس ها بیشترین نیروی رانش را در پایه ایجاد می کند لذا بهترین حالت برای آزمایش موارد بی وزنی می باشد.

خلبانان آموزش دیده ویژه این مانورهای آکروباتیک را انجام می دهند که به هیچ وجه شبیه سازی نشده است. و در استودیو مانند ناسا یا هالیود نیست.

برای پرواز و آزمایش ها باید در بلوک های فضای هوایی تعیین شده توسط FAA به طول تقریباً 161 کیلومتر و عرض 16 کیلومتر پرواز کنند. برای شروع در زاویه 45 درجه باید 7.3 کیلومتر ارتفاع از زمین باشد و از این ارتفاع تا 9.8 کیلومتری به تدریج به 45 درجه زاویه هواپیما تغییر می کند تا مسافر یا آکروبات باز ها 1.8 Gs رو احساس کنند.
مرحله بعد هواپیما بالای قوس سهموی فشار وارد می کنه و به فاز بعدی یعنی Zero-G (جاذبه صفر) میرسه در این زمان حدود 30 ثانیه بی وزنی ایجاد میشه. در این طول و عرض جغرافیایی تعیین شده 15 بار این حالت قابل تکرار هست.

15*30=7.5Minutes

یعنی میتوان راحت یک کلیپ 7.5 دقیقه ای در حالت بی وزنی ایجاد کرد.

حالت Zero-G یا جاذبه صفر

ابهام‌زدایی

  • سَهم به عربی به معنی تیر است و به خط سیر کمانی،‌ یعنی مانند مسیر تیر، سهمی یا سَهمَوی می‌گویند.
  • اداره فدرال هوانوردی FAA، اجازه‌نامه‌های ملی پرواز و همچنین پرتاب‌های فضایی را صادر می‌کند , و مدیریت ترافیک هوایی را بر عهده دارد.

درباره مدیر Bahram

مهندس بهرام : {مدیر تولید محتوای علمی در رسانه زمین تخت پارسی} - برنامه نویس - طراح و گرافیست - کوهنورد == از بچگی بهم گفتن بزرگ میشی یادت میره / من کوچیک شدم و یادم موند و این یادم داد / که واقعیت همیشه خلاف گفته هاشون خواهد بود ، نقطه

همچنین بررسی کنید:

انحنای نور

انحنای نور

انیشتین اظهار داشت که نور تحت تأثیر اجرام بزرگ، که فضا-زمان را منحنی می کند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + نه =